index

 

پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران

سه شنبه  5 دی 1396 تا پنجشنبه 7 دی ماه 1396
وبسایت: www.isia.ir/architechsw 

 

 

 

 

 

درباره استارت‏‌آپ ویکند:
استارت‏آپ ویکند یک رویداد آموزشی تجربی در سراسر دنیاست که توسط گوگل راه اندازی شده است. این رویداد که در ۳ روز متوالی انتهای هفته برگزار می گردد، میزبان شرکت‏‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، دوست‏داران استارت‏آپ، بازاریاب ها و طراحان می‏باشد تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل دهند و به اجرای ایده‏های خود برای شروع یک کسب و کار موفق و خلاق بپردازند. این برنامه جهانی تا بحال بیش از یک هزار بار در بیش از ۴۸۰ شهر دنیا برگزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در این برنامه، شرکت‏کنندگان در یک فضای مشترک قرار گرفته و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب شده‏اند، ایده های خود را به کسب و کار تبدیل کرده و طرح های خود را به نمایش می‏گذارند. پس از داوری، تیم‏های برگزیده معرفی شده و مورد حمایت قرار می‏گیرند تا طرح خود را به مرحله اجرایی برسانند.

ارزش واقعی استارت آپ ویکند، کمیت استارت‏آپ های شکل گرفته نیست بلکه یادگیری از طریق عمل خلاقه، ایجاد روابط عمیق‏تر کاری، تطابق با سرمایه گذاران بالقوه، پرورش ایده‏ها و آزمایش در محیطی بدون ریسک و همینطور برای بسیاری، برداشتن اولین قدم در مسیر کارآفرینی است.

درباره استارت‏ آپ ویکند معماری ؛ #Architech  (توضیحات رویداد):
#آرکی-تک استارت آپ ویکند چیست؟ موسسه مطالعات راهبردی معماری با همکاری Awarenesss که در جهت توسعه برند و مشاوره در حوزه مارکتینگ فعال میباشد و قطب علمی فناوری دانشگاه تهران ، به طور مشترک رویداد Architech را تدوین نمودند. این رویداد ، سعی دارد با رویکرد حل نیاز های شهری از طریق تفکر خلاق و نوآورانه و به میان آوردن موضوعات میان رشته ای پیرامون مسائل غیر قابل تفکیکِ شهر، معماری و ساختمان راهکار های کاربردی ای را در قالب پلتفرم های آنلاین از قبیل اپلیکیشن های موبایل ، وبسایت و ابزار مشابه در جامعه متخصص حوزه معماری مطرح نموده و در نهایت راهکار های موضوعه را با هدایت تیم های تخصصی کسب و کار ، معماری و شهرسازی، تکنولوژی و موضوعات فنی IT و … به کسب و کار های پایدار در جهت حل موضوعات شهری مبدل سازد . قابل ذکر است که رویداد استارت آپ ویکند معماری تحت برندِ TECHSTAR که یکی از بزرگترین شتاب دهنده های استارت آپ ها بوده و توسط گوگل تایید شده است ، اتفاق افتاده و در وبسایت رسمی این کمپانی ثبت شده است .

 

 

انواع بلیت:

  • معماران و فعالان حوزه ساختمان و شهر :

این بلیط بار افرادی است که در حوزه معماری ، ساختمان و به طور کلی موضوعات مرتبط با شهر درگیر و فعال هستند و میخواهند نقش موثرتر و نوآورانه تری در حوزه خود برای حل معضلات شهری و ساختمان ایفا نموده و راه حل هایی در این زمینه مطرح و آن را به یک کسب و کار مبدل سازند.

 

  • کسب و کار:

این بلیت برای کسانی است با مفاهیم کسب و کار آشنا هستند و می خواهند نقش هایی مانند بازاریابی، توسعه طرح تجاری، رهبری گروه، روابط عمومی، تهیه مدارک و اسناد سازی را به عهده داشته باشند. این بلیت برای کسانی مناسب است که یا در این حوزه ها دارای تجربه اند و یا ایده مناسبی برای شروع یک کسب و کار مبتنی بر معماری و تکنولوژی دارند.

  • طراح:

این بلیت برای طراحان گرافیک است. طراحی کلیت بصری، لوگو، آیکون ها، تصاویر و گرافیک وب از نقش هایی است که این افراد در استارت‏آپ ویکند ایفا می کنند. افرادی که با مفاهیمی مانند UI/UX, Photoshop, Corel و … آشنا هستند، می توانند در تیم ها نقش طراح داشته باشند.

 

  • فنی:

این بلیت مناسب کسانی است که تخصص فنی در زمینه برنامه نویسی و شبکه دارند. نقش هایی مانند برنامه نویس Back-end و Front-end، توسعه نرم افزارهای موبایل و نرم افزارهای وب بانک های اطلاعاتی، برای افراد فنی است. افرادی که با مفاهیمی مانندMySQL , SQL ,HTML,CSS, iOS Android, PHP, .Net, Ajax, Mobile Web و … آشنایی دارند.
مکان

نشانی: تهران، خیابان انقلاب ، دانشگاه تهران ، پردیس هنر های زیبا

 

برنامه رویداد:

روز اول / سه شنبه / 5 دی روز دوم / چهارشنبه / 6 دی روز سوم / پنجشنبه / 7 دی
10:00 / افتتاحیه با موضوع خلق کسب و کار های نوآورانه در جهت حل معضلات شهر و فضای زندگی در سالن آوینی

14:00 / پذیرش شرکت کنندگان
15.00 / آغاز برنامه
سخنرانی لنا وفی_استارت آپ پیاده

سخنرانی محمد مرتضوی _استارت آپ آرچی گیت
18:00 / معرفی ایده ها
19:30 / رأی گیری ایده ها
19:45 / تشکیل تیم ها
20:15 / آغاز کار تیم ها

8:00 / پذیرایی صبحانه

9:00 / ادامه فعالیت تیم ها

کارگاه Design Thinking از دکتر حسین مدنی

13:00 / پذیرایی نهار

14:00 / ادامه فعالیت تیم ها

20:00 / کارگاه کسب و کار

21:00 / ادامه فعالیت تیم ها

8:00 / پذیرایی صبحانه

9:00 / ادامه فعالیت تیم ها

13:00 / پذیرایی نهار

14:00 / آمادگی برای ارائه کار ها

17:00 / ارائه کار ها به داوران

19:00 / اعلام نتایج و تقدیر از برندگان

20:00 / پذیرایی شام و خداحافظی

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!