با عنایت خداوند ، موسسه مطالعات راهبردی معماری ایران که از امرداد سال 1392 به ثبت رسید ، تا به امروز با تلاش روز افزون و ایجاد استراتژی ای مناسب به منظور رشد کیفی و کمی معماری کشور حتی لحظه ای  غیر فعال نبوده ، و در این راستا فعالیت های مستمر و تاثیر گذاری را انجام داده است ، استراتژی این موسسه از زمان تاسیس آن ، پرداختن و یا ایجاد فضای میان رشته ای در عرصه های گوناگون مرتبط با معماری کشور ، و ایجاد راهبرد در عرصه های مرتبط  بوده است ، و سعی کرده بستری مناسب به منظور میل به هدف مذکور ایجاد نماید.

 میتوانید  بخشی از فالیت های موسسه را از امرداد 1392 تا اسفند ماه 1392 ، در پایین ملاحظه نمایید :

– همکاری در اولین همایش جغرافیا ، شهرسازی و توسعه پایدار ؛ به منظور تاثیر گذاری در آن حوزه

– همکاری در اولین کنفرانس معماری ، و فضا های شهری پایدار

– برگزاری دومین ورکشاپ معماری وفشن ، با هدف ایجاد ارتباط میان صنعت طراحی لباس و معماری

– نخستین ورکشاپ معماری پایدار ؛ از مبانی تا طراحی ، که با هدف گسترش تفکر مرتبط با معماری پایدار و همگانی سازی معماری پایدار برگزار شد.

– برگزاری همایش بازتاب حکمت اسلامی در هنر و معماری ؛ که به منظور گسترش تفکر اسلامی و ایرانی در هنر و معماری کشور برگزار شد.

– برگزاری کنفرانس زن،معماری و شهر ، که با تلاش 8 ماهه با هدف ایجاد بستری به منظور ارتباط مناسب میان فضا و جنسیت و فضای کاری مرتبط با معماری کشور برای زنان در دو روز ، و با حضور بسیاری از اساتید معتبر حوزه های مرتبط برگزار شد.

– ورکشاپ تخصصی DIGITAL MANUFACTURING ؛ که در کارگروه معماری و صنعت با هدف همگانی سازی تکنیک های معماری ، برای استفاده از آن در طراحی داخلی خانه برگزار شد.

– همکاری پژوهشی در نخستین فصلنامه آنلاین استاندارد ، معماری کشور ، ( مهراز )

– همکاری در نخستین کنفرانس مجازی معماری و فضا های شهری پایدار

و .. ،  قابل ذکر است که قبل از برگزاری تک تک ، بسیاری از فعالیت های بالا ، با توجه به ماهیت مطالعاتی و راهبردی موسسه ، بیش از دو ماه فعالیت مستمر پژوهشی -آموزشی صورت گرفته است ، تا بتوانیم راهبرد مورد نظر را در آنها اعمال کرده ، و تاثیر قابل توجهی در عرصه مرتبط بگذاریم ، که با توجه به بازخورد های شما بزرگواران به وسیله راه های ارتباطی موسسه ، و همچنین عکس العمل های موسسات دولتی و خصوصی مرتبط  ، به نظر میاید با توجه به زمان اندک طی شده ، در این راه دشوار  موفق بوده ایم.

همچنین در سال گذشته از همکاری و مشاوره بسیاری از اساتید ، بزرگان و فعالان معماری و شهرسازی کشور و در زمینه های گوناگون ، از جمله ، دکتر وحید قبادیان ، دکتر ایرج اعتصام ، دکتر بهرام هوشیار یوسفی ، دکتر شادی عزیزی ، دکتر حمیدرضا موسوی ،دکتر گیتی اعتماد ، دکتر فرح حبیب ، دکتر مسرت امیر ابراهیمی ،دکتر مینوش صدوقیان زاده ،دکتر پیروز حناچی ، دکتر حامد مظاهریان ،دکتر پرویز پیران ،دکتر نعمت الله فاضلی ، دکتر فرخ اصفهانی ، الیار رهبر ازادی ، معصومه میر صفا ، سروش بخت مینو، امیر جوانبخت ، دکتر فرخ باور ، مخسن مریزاد ، احسان گیلانی ،پیمان گیلانی، مرضیه رجب زاده ، رها اشرفی ، زوبین خبازی ، علیرضا یادگاری ،ماریا آرایا ، آرین حکیمی نژاد ، دکتر سعید سعیدی پور ، نوشین ابولحسنی ، آرمان عسگری،احسان مسعود و بسیاری از همکاران عزیز و مراکز دولتی وخصوصی در این زمنیه بهره جستیم.

 

این موسسه سال گذشته را علی رغم همه دستاورد های پژوهشی، ،آموزشی و راهبردی خود ، سال آزمون و خطا مینامد ، و امروز- یکشنبه ، 17 فرودین 1393 ) را به عنوان نخستین شروع رسمی فعالیت های حرفه ای موسسه ، اعلام مینماید.

 

سالی پراز تحول و اتفاقات بسیار خوب در معماری کشور ؛ که همزمان با شروع این تحول فرخنده و اعلام شروع فعالیت حرفه ای موسسه ، لوگوی جدید این سازمان به دیدگان شما بزرگان میرسد ، از این پس در همه رسانه های مرتبط با این موسسه  لوگوی جدید ما را ملاحظه خواهید کرد .

قابل ذکر است که رنگ جدید سازمانی این موسسه را نیز میتوانید در رنگ قالب بر لوگوی پایین ،مشاهده نمایید.

 

 

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!